گواهینامه CE (گواهینامه انطباق محصول اتحادیه اروپا)

گواهینامه CE

همین حالا می توانید نسبت به درخواست گواهینامه CE اتحادیه اروپا اقدام کنید.

مزایای دریافت گواهینامه CE

 • امکان صادرات محصولات به بازارهای جهانی و اروپایی
 • جهانی شدن و ایجاد مزیت رقابتی در صادرات
 • دریافت گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیستر
 • ایجاد احساس اطمینان خاطر در مشتریان
 • ارتقاء سطح کیفی محصولات تولیدی
 • بالاتر رفتن سطح تولیدات و حرکت با رقبای بین المللی

کشورهای صادر کننده گواهینامه

آشنایی با گواهینامه CE

امروزه برای صادرات و واردات محصولات صنعتی قوانین و مقرراتی در کشورها وضع شده که شرکت های تولیدی و صنعتی که مایل به صادرات محصولات خود به این کشورها هستند ملزم به رعایت و اجرایی کردن این قوانین می باشند که گواهینامه CE یکی از معروف ترین آن هاست.

بر خلاف استانداردهای سری ایزو نظیر ایزو ۹۰۰۱ که به مباحث کلی و سیستماتیک کیفی پرداخته و وارد جزئیات تولید محصول نمی شوند در مبحث CE نوع محصول و کد EN محصولات در اولویت نخست قرار می گیرند.

گواهینامه CE برای اکثر محصولات تولیدی که به دنبال صادرات به اروپاست اجباری شده و حتی برخی از تجار و وارد کنندگان غیر اروپایی نیز داشتن این نشان را برای واردات محصولات تولیدی به کشور خود در نظر می گیرند.

گواهینامه CE یا به عبارت صحیح تر نشان CE از دو کلمه فرانسوی Communaute Europeenne گرفته شده که به معنای مورد تایید اروپا می باشد.

محصولاتی که این نشان را دریافت می کنند مدعی هستند که تمامی الزامات و شرایط اتحادیه اروپا (منطقه ی آزاد تجاری) را برای تولید این محصول در نظر گرفته اند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا و یا کشورهای منطقه اقتصادی اروپا نظیر: هلند، پرتغال، رومانی، اسلواکی،استرالیا، بلژیک، یونان،آلمان، مجارستان، ایسلند، ایرلند، ایتالیا، لاتویا،سلوانیا، اسپانیا، سوئد، انگلستان، لیختنشتین، فنلاند، فرانسه، قبرس، بلغارستان، لیتوانیا، لوکسمبورگ، مالتا و نروژ برای واردات محصولات از تولید کنندگان گواهینامه CE را درخواست می کنند.

لازم به ذکر است که گواهینامه CE برای محصولاتی نظیر تولیدات دارویی، غذایی و آشامیدنی قابل صدور نیست ولی متاسفانه برخی مراکز سودجو اقدام به صدور گواهینامه های CE برای این شرکت ها و محصولاتشان می نمایند که عملا غیر مجاز و فاقد ارزش است.


گواهینامه CE معتبر چه ویژگی هایی دارد ؟

با توجه به صدور گواهینامه های CE فاقد اعتبار برای تولیدکنندگان بر آن شدیم تا مراحل تشخیص گواهینامه CE معتبر را به طور کامل توضیح دهیم :

 • مراجع صدور اروپایی (NB) که کار ثبت و صدور گواهینامه های CE را انجام می دهند باید در کمیسیون اروپا بخش صادرات دارای تاییدیه باشند.
 • این تاییدیه به صورت یک کد ۴ رقمی است که در اصطلاح به آن کد NANDO می گویند.
 • جهت چک کردن کد NANDO مرجع صدور گواهینامه CE می توان به وب سایت رسمی کمیسیون اروپا به آدرس زیر مراجعه کرد : http://ec.europa.eu/growth/tools-databases/nando/
 • در بخش Body ، تمامی شرکت های تایید صلاحیت شده جهت صدور گواهینامه نشان CE به تعداد ۲۷۰۰ شرکت، قابل مشاهده است که هر یک در حیطه ای خاص فعالیت می نمایند.
 • حال کد NANDO مرجع صدور مورد نظر را در این قسمت جستجو و از صحت مرجع صدور (NB) مطمئن می شویم.
 • سپس وارد وب سایت رسمی مرجع صدور شده و کد مندرج روی گواهینامه را در قسمت رجیستری گواهینامه ها مورد بررسی قرار می دهیم.

 

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۳۳۹۱۲۱-۰۲۳ و ۳۳۳۳۹۱۲۰-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!