ایزو ۱۷۰۲۰ (استاندارد ایزو ویژه شرکت ها و مراکز بازرسی فنی)

ایزو 17020

همین حالا می توانید نسبت به درخواست گواهینامه بین المللی ایزو ۱۷۰۲۰ اقدام کنید.

مزایای دریافت گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۰

  • اطمینان از سلامت محصولات و مواد غذایی
  • جهانی شدن و ایجاد مزیت رقابتی در صادرات
  • دریافت گواهینامه بین المللی معتبر با کد رجیستر
  • ایجاد احساس اطمینان خاطر در مشتریان
  • ایجاد فروش بیشتر به دلیل تقویت برند
  • ایجاد و بهبود یک سیستم مدیریت کارا

کشورهای صادر کننده گواهینامه

آشنایی با استاندارد بین المللی ایزو ۱۷۰۲۰

استاندارد ایزو ۱۷۰۲۰ چیست ؟

استاندارد بین المللی ایزو ۱۷۰۲۰ استانداری بین المللی ویژه شرکت ها و مراکز بازرسی فنی است. این مراکز بازرسی فنی می توانند در حیطه های مختلف نظیر بازرسی مخازن، بازرسی جوش، بازرسی آسانسور، بازرسی خودرو، بازرسی CNG و هر گونه شرکت بازرسی فنی دیگر قرار گیرند.

هدف و دامنه کاربرد استاندارد ایزو ۱۷۰۲۰

استاندارد ایزو ۱۷۰۲۰ الزامات و راهنمایی هایی را در اختیار می گذارد که شرکت های بازرسی فنی با رعایت این دستورالعمل ها، شرایط ارائه خدمات بازرسی را می یابند.

استاندارد ایزو ۱۷۰۲۰ برای مراجع تایید صلاحیت که وظیفه دارند تا مراکزی را برای بازرسی تایید صلایت نمایند و همچنین شرکت های بازرسی که علاقمند به مدیریت عملکرد خود برای پیاده سازی این استاندارد هستند کاربرد دارد.

نحوه اعتباربخشی ایزو ۱۷۰۲۰

معمولا پس از پیاده سازی و اجرای استاندارد ایزو ۱۷۰۲۰ ، شرکت بازرسی فنی توسط یک نهاد ملی اعتباردهی ( AB ) مانند اداره استاندارد مورد ممیزی و بررسی قرار خواهد گرفت لذا مراکز بازرسی باید بدانند که ابتدا باید الزامات این استاندارد را با کمک مشاورین اجرایی نموده ، گواهینامه این استاندارد را اخذ و در صورت لزوم توسط اداره استاندارد ( NACI ) نیز مورد ممیزی قرار گیرند.

آخرین ویرایش ایزو ۱۷۰۲۰

در سال ۲۰۱۲ استاندارد ایزو ۱۷۰۲۰ مورد بازنگری قرار گرفت و تغییراتی در آن رخ داد. نسخه پیشین این استاندارد متعلق به سال ۱۹۹۸ بود.

در این استاندارد با توجه به اینکه عموما ممیزی نهایی توسط نهادی ملی مانند NACI اداره استاندارد صورت می پذیرد اجباری به دریافت گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۰ تا پیش از این مرحله نمی باشد.

استانداردهای جانبی در کنار ایزو ۱۷۰۲۰

به شرکت های بازرسی فنی توصیه می گردد پیش از پیاده سازی ایزو ۱۷۰۲۰ یا در کنار این استاندارد حتما از استانداردهای پایه ای نظیر ISO 9001:2015 (استاندارد مدیریت کیفیت) و سیستم یکپارچه مدیریت IMS بهره گیرند.

ایزوسیستم با برترین تیم مشاوره و روزمه ای قابل استعلام آماده مشاوره و صدور گواهینامه های بین المللی ایزو ۱۷۰۲۰ و سایر گواهینامه مورد درخواست مانند ایزو ۹۰۰۱ و … می باشد.

نیاز به مشاوره دارید؟ با ما تماس بگیرید...

تماس با ایزوسیستم ۳۳۳۳۹۱۲۱-۰۲۳ و ۳۳۳۳۹۱۲۰-۰۲۳

ایزوسیستم برترین مرکز صدور مدارک بین المللی ایزو و دارنده مجوز سازمان صنعت، معدن و تجارت می باشد.

هشدار: مراقب نیش مراکز بدون مجوز رسمی در حوزه ی خدمات مشاوره و صدور گواهینامه های ایزو باشید!